Здравитас

Поштовани родитељи,

Министарство просвете и Завод за вредновање квалитета образовања и васпитања, у складу са Стратегијом развоја образовања и васпитања у Републици Србији до 2030. године (СРОВРС) и пратећим Акционим планом (АП), развили су пројекат Развој и примена софтвера за праћење физичког развоја и развоја моторичких способности ученика у основном и средњем образовању. У оквиру АП СРОВРС је у претходном периоду реализована активност: Успостављање система праћења физичког развоја и развоја моторичких способности ученика у основном и средњем образовању.

Министарство просвете покреће пројекат ЗДРАВИТАС (здравље и виталност) у сарадњи са Канцеларијом за информационе технологије и електронску управу, која пружа континуирану техничку подршку за пројектовање, усклађивање, развој и функционисање система, уз обезбеђивање мера заштите, сигурности и безбедности података, у складу са прописима којима се уређују електронска управа и информациона безбедност. Пројекат ЗДРАВИТАС представља систем континуираног праћења физичког развоја и моторичких способности ученика у оквиру наставе физичког и здравственог васпитања у Републици Србији.